top of page
F_Aivar_Jürgenson_Autor_veel_puudu.JPG

Foto: erakogu

AIVAR JÜRGENSON

​Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste Instituut, vanemteadur

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Aivar Jürgenson on üle kahekümne aasta pühendunud Eesti diasporaakogukondade kujunemise ja identiteediloome analüüsimisele. Tema doktoritöö keskendus Siberi eestlaste paigaidentiteedile, hiljem on ta uurinud Argentina ja Kaukaasia eestlasi. Argentina eestlaste puhul oli peamiseks fookuseks vabatahtliku ja sunniviisilise rände dihhotoomia, Kaukaasias postkoloniaalsed arengud.

F_LindaKaljundi_fotoEvaSepping.jpg

Foto: Eva Sepping

LINDA KALJUNDI

Tallinn Ülikool, Humanitaarteaduste Instituut, dotsent

Linda Kaljundi on Tallinna Ülikooli õppejõud ja teadlane, kes on tegelenud Läänemeremaade ajaloo ja ajalookirjutusega ning uurinud Eesti ja naabermaade kultuurimälu ehk ajalooliste romaanide, piltide jm mõju rahvuslikule identiteedile ja ajalookäsitlusele. Tema viimane suurem uurimis- ja näituseprojekt oli 2018. aastal koos Tiina-Mall Kreemiga kureeritud näitus „Ajalugu pildis – pilt ajaloos: Rahvuslik ja rahvusülene minevik Eesti kunstis“ (KUMU kunstimuuseum).

F_Valdur Mikita_Andres Tennus.jpg

Foto: Andres Tennus

VALDUR MIKITA

Kirjanik

Kirjanik Valdur Mikita lõpetas Tartu ülikooli bioloogina, õppis kraadiõppes semiootikat ja kultuuriteooriat. Laiema avalikkuse ette jõudis ta 2013. aastal ilmunud ning mitmeid auhindu pälvinud raamatuga "Lingvistiline mets". Tema sooja huumoriga vürtsitatud mõtisklused eestluse eripärast, eestlaste elu- ja loodustunnetusest on puudutanud paljusid. Valduri värskeim raamat, 2018. aasta lõpus ilmunud “Eesti looduse kannatuste aastad”, käsitleb Eesti looduse kiiret muutumist viimase sajandi jooksul.

Kaljundi
Jürgenson
Mikita
F_Helgi P6llo_autor veel puudu.jpg

Foto: Signe Prost

HELGI PõLLO

SA Hiiumaa Muuseumid, teadusdirektor

Helgi Põllo on Hiiumaa ajaloo- ja kultuuri­pärandi uurija, koguja, hoidja ja väärtustaja, kultuuri- ja turismielu edendaja, giid ning koolitaja. Ta on aastakümneid teinud sihikindlalt ja pühendunult tööd hiidlaste omakultuuri hoidmisel ning edasiandmisel, suunates ja innustades Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi koolitustel ka teiste piirkondade elanikke sellealaseid ettevõtmisi algatama. SA Hiiumaa Muuseumid teadusdirektorina töötavat Helgit on tunnustatud Valgetähe medali, Hiiu maakonna teenetemärgi, kodanikupäeva aumärgi ja muinsuskaitse seltsi teenetemedaliga.

Heilika Pikkov_foto Kaupo Kikkas.jpg

Foto: Kaupo Kikkas

HEILIKA PIKKOV

Dokumentaalfilmide režissöör ja operaator

Heilika Pikkov on õppinud nii telerežiid kui kraadiõppes kristlikku kultuurilugu. Tema esimene dokumentaalfilm „Keerubite mäss“ valmis 2006. aastal. Sellest ajast alates on ta tegutsenud vabakutselise filmitegijana. Lisaks filmide tegemisele on Heilika rahvusvaheliselt tuntud kuraator ja kultuurikorraldaja. Kaheksa aastat oli ta PÖFFi alafestivali Animated Dreams peakorraldaja, ta on vastutanud ka Eesti Euroopa Liidu eesistumise kultuuriprogrammi kordamineku eest. Praegu töötab Heilika EV100 rahvusvahelise programmi haldurina.

_MEP3667_IngridHübscher©MalinaEbert.jpg

Foto: Malina Ebert

INGRID HÜBSCHER

Stsenarist ja režissöör

Ingrid Hübscher on Berliinis elav Eesti päritolu stsenarist ja režissöör. Ta on teinud mitmeid lühimängufilme, peatselt on valmimas ka esimene dokumentaalfilm. Lisaks kirjutab Ingrid lastejutte ja näidendeid ning on äsja valmis saanud oma esimese täispika mängufilmi stsenaariumi. "Olgu su juured kustahes, õitse seal, kuhu sa istutatud oled", leiab ta.

​

Ingrid modereerib 22. märtsil vestlust Heilika Pikkoviga

P6llo
Pikkov
Hübscher
Regina Viljasaar_foto Ruudu Ulas.jpg

Foto: Ruudu Ulas

REGINA VILJASAAR-FRENZEL

Urbanist

Regina Viljasaar-Frenzel on Berliinis elav Eesti urbanist.

2006. aastast on ta seotud Eesti linnateeamde kompetentsuskeskuse Linnalaboriga, kus keskendub kohaloome, kooosplaneerimise ning poliitikaloome küsimustele. Tema teine suur huvidering on e-valitsemine ning linnaelu digitaliseerimine.

​

Regina juhtimisel toimub 22. märtsil linnaekskursioon.

Airis Meier.jpeg

Foto: erakogu

Airis Meier

Brüsselis elav eestlane, kogukonna aktivist

Airis Meier on Tartu Ülikoolis omandanud magistrikraadi eripedagoogikas ning Berliinis MBA strateegilise juhtimise ja kommunikatsiooni alal. Airis töötab juba 15 aastat Brüsselis Euroopa Parlamendis ja tal on kaks sünnijärgse topeltkodakondsusega last.

Kogukonna aktivistina lõi ta 2018. aastal Facebookis topeltkodakonduse teemalise survegrupi ”Õigus jääda eestlaseks”, mille eesmärk on purustada müüte väliseesti kogukondadest, topeltkodakondsusega seotud hirmudest ning keerata Eesti väliskogukonna hääl tugevamaks.

 

”Eesti on suurem kui üks geograafiline täpp maakaardil. Eesti on igal pool, kus on Eesti süda ja Eesti inimene,“ on Airise moto.

​

Airsis võtab mitmikkultuuriliste laste ema ja kogukonna aktivistina osa vestlusringist.

​

F_Aira_Foto erakogu.jpg

Foto: Isabel Reible

AIRA PASCHKE

Koolitaja ja coach, Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA

Aira Paschke õppis Münchenis etnoloogiat ja kultuuridevahelist kommunikatsiooni ning Berliinis kasvatus- ja haridusteadust. Viimased kuusteist aastat on ta töötanud muu hulgas coachi ja kultuuridevahelise kompetentsi ja diversiteedi koolitajana. Aira juhtis aastaid Berliini Eesti Kooli ja on Berliini Eesti Kultuuriseltsi KAMA asutaja ning esimees.

 

Ta on koos Kristi Grünbergiga käesoleva sümpoosioni idee autor, korraldaja ja moderaator.

Viljasaar
Paschke
Paschke
Meier
bottom of page